Код: 25025
Локација: Pintija
Вид на оглас: Продава
Вид на имот: Куќа
130000 евра
Агенција Асторија продава куќа во Пинтија. Куќата е изградена во 2003 година, комплетно реновирана во текот на 2019, 6 км оддалеченост од општина Кисела Вода, со директен пристап преку асфалтиран пат, приклучок на градски водовод и канализација, двор од 400 м2 со фонтана (6 чепреси, 6 лозници), паркинг простор за 5 возила, челна ориентација на југ и простории кон исток и запад (одличен видик, светла страна и т.н. воздушна бања), со ограда околу целата куќа.

Распоред П+2:
- 1 кат 85м2 = дневна соба, трпезарија, кујна, +2 спални соби, купатило, + 2 тераси.
- 2 кат 85м2 = дневна соба, трпезарија, кујна, +2 спални соби, купатило, + 1 тераса.
- Ниско приземје 60м2 = дневна соба, кујна, трпезарија, +1 соба, тоалет.
- т.н. сендвич ѕидови: 2 реда цигла од 12цм2 со тервол.
- ПВЦ прозори и врати
- греење на дрва и струја (нема парно греење)

Куќата е во одлична состојба, без бучава, блиску до централно градско подрачје, со преден и заден двор.
цена: 130 000
контакт: 071 236 797
Детали
250 m2
400 m2
Да
8
6
3
Сопствено
2003
Агент
Марија Андонова Божиноски
Телефон
+389 2 3110566
Мобилен телефон
+389 71/236-797
Email
info.astoria20@gmail.com
Галерија

Слични

Pintija
27.03.2019
Изнајмува
Канцеларија
Големина: 990 m2
Соби: 20
Pintija
23.08.2018
Продава
Индустриски објект
Големина: 13000 m2
Пинтија
10.08.2017
Изнајмува
Куќа
Големина: 140 m2
Соби: 4
Пинтија
25.09.2020
Изнајмува
Индустриски објект
Големина: 2000 m2
Соби: 20
Овој вебсајт користи колачиња за да го подобри вашето искуство додека го користите. Дел од колачињата се категоризирани како неопходни и тие се складираат во вашиот прелистувач бидејќи се неопходни за основното функционирање на веб страната.
Исто така, користиме колачиња од трети лица кои ни помагаат да анализираме и разбереме како се користи веб страната и за складирање на вашите преференци и да ви обезбедиме содржина која е битна за вас.
Овие колачиња се складираат во вашиот прелистувач само со ваша согласност.