Код: 24594
Локација: Crniche
Вид на оглас: Изнајмува
Вид на имот: Стан
770 EUR
Станот е 111м2, на втор кат, има 3 спални соби. Зградата е мала, пр+2+пк, има само 13 станови и е со лифт. Градбата е завршена 2020 година.
Мебелот и електричните уреди се целосно нови, досега неупотребувани, во станот досега никој не живеел.
Кујната е целосно опремена со садови, стаклена плотна за готвење, фурна, микробранова, машина за миење садови, а покрај аспираторот поседува и балконска врата за вентилација и светло. Дневната соба има смарт ТВ, а ниските прозорци нудат непречен поглед кон Скопје.
Погледот кон Скопје е возможен од сите соби, како дневната така и спалните.
Главната спална соба е апартмански тип - има засебна бања во која се влегува само од таа спална соба, која внатрешно поседува туш кабина плус када, целото тоа со прозорец за подобра вентилација. Родителската спална соба поседува и свој гардеробер (соба плакар) кој исто така има прозорец за природна вентилација на алиштата.
Другите две спални соби користат своја бања со тоалет, а веднаш до нив е и просторијата за перална, како засебна просторија.
Гостите користат гостински тоалет кој се наоѓа веднаш до влезната врата.
Греењето и ладењето е со мултисплит систем за ладење и греење, тоа е индивидуален систем за станот кој овозможува ладење и греење во секоја соба, што во комбинација со изолацијата од А енергетска класа и прозорците од пасивна куќа, сметките за греење и ладење се навистина мали. Со соседните станови, како и ходник и скали има поставено двојна звучна, топлотна и противпожарна изолација.
Вселив е веднаш.

Детали
111 m2
2
4
3
2
Сопствено
2020
Поволности
Лифт
Телефон
Интернет
Клима
Телевизор
Гаража
Мебел
Агент
Ружица Ивановска
Телефон
+389 2 3110 566
Мобилен телефон
+389 71/333-336
Email
ruzica.astoria@gmail.com
Галерија

Слични

Crniche
11.09.2014
Изнајмува
Стан
Големина: 130 m2
Соби: 3
Crniche
17.09.2014
Изнајмува
Стан
Crniche
18.09.2017
Изнајмува
Стан
Големина: 110 m2
Соби: 3
Crniche
19.10.2018
Изнајмува
Стан
Големина: 100 m2
Соби: 3